strefa230 maja 2016r. na boisku Orlik we Wrocławiu odbył się finał strefy wrocławskiej w piłce nożnej dziewcząt  szkół gimnazjalnych. W zawodach brały udział drużyny G 25 Wrocław, G 24 Wrocław, G ze Środy Śląskiej  i G Ad Astry. Zespoły grały systemem na krzyż 1-2. Czas gry 2x10 minut.

Półfinały:
•    Gimnazjum 25 Wrocław- Gimnazjum Ad Astra  0:3 (po rzutach karnych, w regulaminowym czasie było 0:0)
•    Gimnazjum Środa Śląska- Gimnazjum 24 Wrocław  2:0

Mecz o III miejsce
•    Gimnazjum 25 Wrocław- Gimnazjum 24 Wrocław 1:0

Mecz o I miejsce
•    Gimnazjum Ad Astra- Gimnazjum Środa Śląska 2:3

Klasyfikacja końcowa:
Im Gimnazjum Środa Śląska
II m Gimnazjum Ad Astra
III m Gimnazjum 25 Wrocław
IV m Gimnazjum Wrocław 24

strefa5

Skład Gimnazjum Ad Astra: Wąs Iza, Jasięga Aleksandra, Szmigiel Dominika, Matela Jagoda, Iwachów Julia,  Duda Wiktoria, Batora Julia, Pacyna Katarzyna, Kurzawa Karolina, Wołyniak Julia. Opiekun: Czujowski Artur.

-nasz zespół dobrze spisywał się w meczu półfinałowym z Gimnazjum 25 Wrocław, bo częściej atakował na bramkę przeciwnika. Jednak niewiele okazji było na zdobycie gola i w regulaminowym czasie mecz zakończył się bezbramkowo. Zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne. Wszystkie rzuty karne były wykonywane bardzo skutecznie przez nasz zespół( Iza Wąs, Katarzyna Pacyna, Aleksandra Jasięga) i to nasz zespół awansował do meczu finałowego. W drugiej parze zespół ze Środy Śląskiej łatwo rozprawił się z Gimnazjum 24 Wrocław i również awansował do finału. Mecz pomiędzy Gimnazjum Ad Astra, a  Gimnazjum Środa Śląska był rewanżem za finał międzypowiatowy,  gdzie łatwo ulegliśmy 0:4. Dlatego do tego meczu podeszliśmy ze spokojem i wiedzieliśmy, że nie możemy grać tak jak we wcześniejszym meczu. Stało się inaczej poszliśmy na wymianę ciosów i szybko zostaliśmy skarceni trzema golami. Ten fakt podrażnił nasz zespół i szybko zdobyta bramka przez Izę Wąs sprawiła, że mecz jeszcze nie był rozstrzygnięty. Częste ataki zawodniczek Ad Astry przyniosły efekt w postaci drugiej bramki, którą ponownie zdobyła Iza Wąs. W dalszym ciągu nasz zespół atakował na bramkę przeciwnika i próbował doprowadzić do remisu. Nie udało się zdobyć kolejnego gola i po bardzo dobrym meczu schodziliśmy z boiska jako przegrani. Wszystkim należą się brawa za postawę na boisku, dziękuję moim zawodniczkom za grę podczas zawodów i treningów. Dziękuję wszystkim osobom , które przyczyniły się do uzyskania takiego wyniku. Dziękuję Pani Dyrektor Renacie Moczulskiej, że wspiera sport w naszej szkole, i  że można rozwijać swoje zainteresowania. Jest to największe osiągnięcie w historii szkoły, bo nigdy tak daleko nie doszliśmy  - powiedział Artur Czujowski.

strefa1

strefa1

strefa1

strefa1

strefa1

strefa1

strefa1