Grupa uczniów z klasy IIa i IIb bierze udział w językowym projekcie „Das Bild der Anderen” organizowanym przez Instytut Goethego. Projekt ten jest projektem e-learningowym i powstał już w 1989 roku w ramach European Schools Project (ESP). Uczniowie nawiązali e-mailową współpracę z uczniami z Ukrainy, a dokładnie z nadmorskiej miejscowości Mariupolu. Projekt będzie trwał do końca roku szkolnego 2012/2013. Podczas projektu uczniowie raz w miesiącu wysyłają e-mail do swojego partnera lub partnerki z Ukrainy, a po otrzymaniu odpowiedzi  uzupełniają informacje o swoim partnerze lub partnerce. Opiekunkami projektu są nauczycielki języka niemieckiego p.Małgorzata Rybka, p.Martyna Barteczka oraz koordynatorka projektu po stronie ukraińskiej p.Viktoria Bakhur.