Poniżej znajdziecie informacje o konkursach, które zostaną zorganizowane w listopadzie 2011 r. Zachęcamy do udziału!
XI EDYCJA PONADREGIONALNEGO KONKURSU
„POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI”

Konkurs przebiega w dwóch częściach: wojewódzkiej (1,2,3 i 4 etap) i ogólnopolskiej (5 etap).

Część wojewódzka składa się z 4 etapów organizowanych przy udziale administracji parków krajobrazowych oraz koordynatorów z gmin, których szkoły zgłosiły swój udział.

1 etap: szkolny – rywalizacja między uczniami w obrębie danej szkoły.
2 etap: gminny - rywalizacja między szkołami w obrębie danej gminy.
3 etap: parkowy – rywalizacja szkół reprezentujących gminy w obrębie danego parku krajobrazowego.
4 etap: wojewódzki – rywalizacja pomiędzy szkołami reprezentującymi poszczególne parki krajobrazowe.

W kolejnych 1, 2 i 3 etapie konkursu wyłaniane będą 4-osobowe reprezentacje szkół. Oznacza to że po każdym etapie konkursu zwycięska 4-osobowa drużyna przechodzi do kolejnego etapu.
Test składał się będzie z 25 pytań, z których 15 to tzw. pytania ogólne (identyczne we wszystkich województwach, dotyczące ogólnej wiedzy przyrodniczej i ekologicznej – pytania przygotowywane przez koordynatora ogólnopolskiego). Pozostałe 10 pytań dotyczące parków krajobrazowych danego województwa przygotowują koordynatorzy wojewódzcy.

Etap szkolny odbędzie się 15 listopada o godz. 10.00.
Dodatkowe informacje oraz zapisy u p. Marzeny Rokity.
Zapisy do 10 listopada!!!

III Konkurs pt „Nasza racja -świadoma segregacja” na wykonanie komiksu, plakatu lub filmu.

Organizator: Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Ekologicznej „Dolina Baryczy’ we współpracy z Powiatowym Centrum Edukacyjnym i Psychologiczno – Pedagogicznym w Miliczu.
Konkurs realizowany jest w ramach projektu edukacyjnego pt. „Segreguj razem z nami” – dofinansowanego w ramach zadania publicznego Gminy Milicz oraz wsparciu wielu partnerów lokalnych

Motto projektu: Nie będzie konieczności sprzątania po innych, gdy sami nie będziemy śmiecić.
Celem przewodnim konkursu będzie pokazanie w formie komiksu, plakatu lub filmu- sposobów na ograniczanie ilości śmieci poprzez świadome segregowanie odpadów oraz właściwych zachowań w życiu codziennym.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół powiatu milickiego:
kl. I- III gimnazjów
kl. I-II szkół ponadgimnazjalnych

Kategorie prac:

I- komiks – wykonanie pracy min. 4 strony ( wielkość dowolna)

II- plakat – technika dowolna

III- film – max 10 min.

Jedną pracę może wykonać 1 lub 2 uczniów. Praca powinna być podpisana: imię i nazwisko autora lub autorów, szkoła, opiekun. Autor może zatytułować swoją pracę zgodnym z tematyką konkursu.

Komisja powołana przez organizatora złożona z plastyków i osób zajmujących się edukacją ekologiczną i gospodarką odpadową oceni prace pod kątem: znajomości tematyki odpadowej, estetyki, humoru, oryginalności.

Prace należy składać u p. Marzeny Rokity w terminie do 10 listopada 2011 r. Ogłoszenie wyników odbędzie się w drugiej połowie listopada. Po dodatkowe informacje proszę się zgłaszać do p. Marzeny Rokity.

II POWIATOWY KONKURS BIOLOGICZNY DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM POWIATU MILICKIEGO

TEMATYKA KONKURSU

Tematem konkursu biologicznego w roku szkolnym 2011/2012 będzie „JESTEM ZDROWY, BO DBAM O SWÓJ ORGANIZM”- fizjologia i anatomia człowieka ze szczególnym uwzględnieniem higieny i zdrowia, prawidłowego odżywiania się oraz profilaktyki uzależnień.

LITERATURA

Podręczniki do biologii dla uczniów szkół gimnazjalnych dopuszczone do użytku szkolnego przez MEN. Atlas anatomiczny człowieka.

Etap szkolny konkursu odbędzie się 22 listopada 2011. Etap powiatowy 10 lutego 2012. Zapisy na konkurs do 17 listopada. Szczegółowe informacje oraz zapisy u p. Marzeny Rokity.