DSC03521Ostatnią wycieczkę w tym roku szkolnym w ramach projektu „ Cudze chwalicie, swego nie znacie…” rozpoczęliśmy od Muzeum Motoryzacji Topacz.

Tam podziwialiśmy pojazdy sięgające początków polskiej motoryzacji, pionierskich konstrukcji lat trzydziestych, takich jak legendarny Sokół 1000, Fiat 508, samochody z okresu PRL-u,  a dla  amatorów luksusu Rolls&Royce i Bentley.

Następnie udaliśmy się do Klasztoru Ojców Cystersów w Henrykowie. Zwiedziliśmy jeden z najokazalszych i najpiękniejszych założeń barokowych na Śląsku, miejsce powstania Księgi Henrykowskiej – zabytku piśmiennictwa polskiego.
Kolejnym punktem naszej sobotniej wyprawy był Pałac w Kamieńcu Ząbkowickim.

To imponujące okazałą formą, wielkością oraz bogactwem rozwiązań architektonicznych romantyczne założenie pałacowe  powstało z inicjatywy Marianny Orańskiej. Pałac jest położony na wzniesieniu i otoczony parkiem. Dzięki wspaniałej przewodniczce poznaliśmy historię pałacu oraz plany na przyszłość związane z jego remontem.

Na koniec udaliśmy się do Arboretum w Wojsławicach, by upajać się widokiem różaneczników, azalii, rododendronów i innych wspaniałych zbiorów roślin. Śpiew ptaszków i piękna roślinność zrobiły na nas ogromne wrażenie.