street1W dniu 03.06.2016 r. we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Gimnazjady Młodzieży w Streetballu. W zawodach brało udział 9 szkół gimnazjalnych z województwa Dolnośląskiego. Zespoły zostały podzielone na 3 grupy (po 3 zespoły w grupie) w których grano systemem „każdy z każdym” do 16 pkt. Lub 15 minut. Do dalszej fazy rozgrywek awansowały dwie najlepsze drużyny z każdej z grup. Reprezentanci naszej szkoły trafili do grupy B razem z GM 13 Wrocław i GM 7 Wałbrzych.

street4

Skład Gimnazjum Ad Astra: Daniel Rak, Adam Górka, Michał Smyrnów, Andrzej Stolarek. Opiekun: Artur Czujowski - Dziękuję zawodnikom Ad Astry za udział w turnieju. Nasza drużyna przegrała jednym punktem z Gimnazjum Kobierzyce o wejście do czwórki i gry o medale. Mimo to jestem zadowolony z uzyskanego wyniku, ponieważ nasza drużyna zajęła V miejsce w całym turnieju – powiedział Czujowski Artur.