noz4a23 maja 2016r. na boisku Orlik w Oleśnicy odbyły się eliminacje międzypowiatowe w piłce nożnej dziewcząt szkół gimnazjalnych. W zawodach brały udział drużyny z Bierutowa, Żmigrodu i Ad Astry. Grano systemem „każdy z każdym”, czas gry 2x12 minut.

 

 


•    Gimnazjum Bierutów-  Gimnazjum Żmigród  3:0
•    Gimnazjum Ad Astra- Gimnazjum Żmigród  1:0
•    Gimnazjum Ad Astra- Gimnazjum Bierutów 1:0

Klasyfikacja końcowa:

Im Gimnazjum Ad Astra
II m Gimnazjum Bierutów
III m Gimnazjum w Żmigród

Skład Gimnazjum Ad Astra: Wąs Iza, Jasięga Aleksandra, Szmigiel Dominika, Matela Jagoda, Iwachów Julia,  Duda Wiktoria, Batora Julia, Pacyna Katarzyna, Kurzawa Karolina, Wołyniak Julia. Opiekun: Czujowski Artur.

Wszystkim zawodniczkom należą się brawa, ponieważ przyszło grać w bardzo ciężkich warunkach (30-stopniowy upał) dawał się we znaki wszystkim zespołom. Mądra gra naszego zespołu przyniosła efekty w postaci awansu do następnego etapu rozgrywek. Dziewczyny z Ad Astry świetnie wywiązywały się z założeń taktycznych, które były narzucone przed każdym meczem i to przyniosło efekt. Zwłaszcza zwycięstwo z drużyną z Bierutowa cieszy, ponieważ grały tam zawodniczki ze szkółki piłkarskiej, a tam jest nacisk na piłkę nożną dziewcząt. Teraz spokojnie czekamy na następny etap rozgrywek, który doprowadzi nas do finału strefy wrocławskiej- powiedział Czujowski Artur.

noz4a

noz4a

noz4a

noz4a