DSC0386219 maja uczniowie wraz z opiekunami udali się do Wrocławia na mecz piłki nożnej – Arka Gdynia kontra Śląsk Wrocław. Arka rozpoczęła mecz dobrze, jednak były to miłe złego początki.

IMG 20170510 092931

10 maja 2017r. w Cieszkowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej dziewcząt. Grano systemem "każdy z każdym" 2 x 10 minut.

pnoz dz126 kwietnia 2017r. na boisku orlik przy I LO w Miliczu odbyły się Mistrzostwa Gminy w piłce nożnej dziewcząt w ramach Gimnazjady Młodzieży. Grano systemem „każdy z każdym” 2x8 minut. Organizatorem zawodów był Artur Czujowski - nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum Ad Astra.

reczna1W dniu 07.03.2017r w hali przy Gimnazjum w Miliczu odbyły się Mistrzostwa Gminy w piłce ręcznej dziewcząt. Zawody sędziował Janusz Dutkowiak. Grano systemem „każdy z każdym”  2 x 7 minut.

siat22W dniu 07.02.2017r w hali przy Gimnazjum w Miliczu odbyły się Mistrzostwa Gminy w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców (Gimnazjada). W turnieju brały udział następujące szkoły: Gimnazjum Milicz, Gimnazjum Sułów Gimnazjum „Ad Astra” Milicz, Gimnazjum IT Milicz, Grano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Opiekunami obu grup są panowie: Artur Czujowski oraz Jacek Posacki.

 

 bad5W poniedziałek 21 listopada 2016r. w hali Hasta La Vista we Wrocławiu odbył się finał dolnośląski w badmintonie drużynowym w ramach Gimnazjady Młodzieży.  W turnieju wzięła również udział drużyna naszego gimnazjum. Zespoły zostały podzielone na 4 grupy po 3 drużyny w każdej grupie. Dwa pierwsze zespoły awansowały do fazy pucharowej, w której to drużyna przegrywająca spotkanie odpadała z dalszej rywalizacji. 

b

5

6W dniu 8 listopada 2016 roku odbył się finał strefy wrocławskiej w ramach Gimnazjady w badmintonie drużynowym. W turnieju wzięło udział 10 reprezentacji szkół gimnazjalnych dziewcząt oraz 12 zespołów chłopców. Po bardzo zaciętej i emocjonującej rywalizacji dziewczęta zajęły V miejsce, natomiast chłopcy dopiero w finale ulegli drużynie 23 Gimnazjum z Wrocławia zajmując II miejsce, awansujac do finału dolnośląskiego, który odbędzie się w poniedziałek 21 listopada w hali Hasta La Vista we Wrocławiu.

Naszą szkołę reprezentowali: Daria Raczek, Anna Rozmarynowicz oraz Michał Perliński, Mateusz Perliński, Maciej Wójcik.

street1W dniu 03.06.2016 r. we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Gimnazjady Młodzieży w Streetballu. W zawodach brało udział 9 szkół gimnazjalnych z województwa Dolnośląskiego. Zespoły zostały podzielone na 3 grupy (po 3 zespoły w grupie) w których grano systemem „każdy z każdym” do 16 pkt. Lub 15 minut. Do dalszej fazy rozgrywek awansowały dwie najlepsze drużyny z każdej z grup. Reprezentanci naszej szkoły trafili do grupy B razem z GM 13 Wrocław i GM 7 Wałbrzych.