Czy chciałbyś uczestniczyć w zajęciach z języka angielskiego i zdać egzamin FCE? Weź udział w bezpłatnym kursie organizowanym przez szkołę, 2 razy w tygodniu po 45 min, zajęcia będą prowadzone przez p. Agnieszkę Nowacką.

First Certificate in English (FCE) pokazuje, że znasz angielski wystarczająco dobrze, by pracować lub studiować w anglojęzycznym środowisku, jest to certyfikat honorowany na całym świecie.

Poziom zaawansowania językowego: upper- intermediate (średniozaawansowany) = B2 wg Poziomów Rady Europy.
Dlaczego warto przystąpić do tego egzaminu?
Przygotuj się do FCE, jeśli chcesz:

• sprawdzić i udoskonalić swoją znajomość języka angielskiego
  • podjąć w przyszłości pracę w anglojęzycznej firmie,
  • mieszkać w kraju, gdzie językiem komunikacji jest angielski
  • wziąć udział w kursie przygotowującym/wstępnym do studiów w języku angielskim.

Jak wygląda egzamin?

Egzamin FCE składa się z pięciu części. W jednym dniu zdajesz Readng (Czytanie ze zrozumieniem), Writing (Pisanie), Use of English (Test gramatyczno-leksykalny) i Listening (Słuchanie). Do części ustnej przystępujesz w innym dniu i zdajesz ją w parze z innym kandydatem w obecności dwóch egzaminatorów.

FCE / FCEFS

READING

WRITING

USE OF NGLISH

LISTENING

SPEAKING

1 godz.

20 min.

45 min.

40 min.

14 min.

Punkty (% z całości)

20%

Kurs kończy się egzaminem zdawanym w British Council we Wrocławiu w czerwcu 2016 roku. Koszt egzaminu 600zł (częściowo dofinansowywany przez szkołę).

Zapisy u p. Agnieszki Nowackiej lub u nauczyciela języka angielskiego uczącego w danej klasie do 20 października 2014r.).