Dnia 9 marca 2013r. na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej odbył się VI Regionalny Konkurs Chemiczny ‚‚Mody Chemik Eksperymentuje”.

W konkursie wzięło udział 36 gimnazjów (165 uczniów) z regionu dolnośląskiego i miasta Wrocławia. Nasze gimnazjum reprezentowało dwóch uczniów pod opieką nauczyciela chemii p. Marka Ziarko: Jacek Baczkowski (3a) oraz Wojciech Walniczek (3b).

Po przywitaniu uczestników przez Dziekana Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej uczestnicy mogli wysłuchać bardzo interesującego wykładu dr Marcina Drąga na temat ,,Chemii biologicznej” jako nauki, którą warto studiować, a następnie zmierzyli się z testem pisemnym z zakresu chemii, edukacji ekologicznej i prozdrowotnej.

Na wyniki musimy jeszcze zaczekać, ale już dzisiaj gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.