Dnia 6 grudnia udaliśmy się (uczniowie Gimnazjum Ad Astra i I Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Miliczu z okazji Mikołajek. Na miejscu zaśpiewaliśmy kolędy i razem z dziećmi przywołaliśmy Świętego Mikołaja, który rozdał z radością wszystkim prezenty. Później odbył się mini - konkurs w którym najlepsi wygrali pluszaki i cukierki. Na koniec naszych odwiedzin wszystkich poczęstowaliśmy pysznymi ciastami upieczonymi przez chętnych uczniów. Do akcji przyczyniło się Gimnazjum Ad-Astra oraz I Liceum im. Armii Krajowej. Przygotowywaliśmy się do tego spotkania miesiąc zbierając zabawki, kosmetyki, słodycze, artykuły papiernicze i inne drobne upominki. Na ten cel klasa IIa gimnazjum przeznaczyła pieniądze z kiermaszu w wysokości ok. 200 złotych w podobny sposób postąpili organizatorzy koncertu zespołu Devilish Mill przeznaczając kwotę 150 złotych. Klasa IIIc I LO wydała pieniądze, które zostały im z wycieczki na zakup artykułów kosmetycznych. Podziękowania należą się również klasom Ia, Ib, IIIa i IIIb z Gimnazjum Ad Astra oraz klasom Ia, Id, IIb, IId,  IIe oraz IIId Liceum oraz opiekunom akcji – p. Agnieszce Nowackiej i Amelii Konopackiej.

Nic nie zastąpi uśmiechu dziecka radującego się z otrzymanego prezentu. Nic nie pozwala przywołać ducha Świąt Bożego Narodzenia z taką łatwością jak dzielenie się z innymi.

Powitajmy Święta Bożego Narodzenia…!

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM!!!

Katarzyna Sikorska i Katarzyna Bukowska