Dnia 3 marca 2012r. na Wydziale Chemii Politechniki Wrocławskiej odbył się V Regionalny Konkurs Chemiczny ‚‚ Młody Chemik Eksperymentuje”.
W konkursie wzięło udział 35 gimnazjów (134 uczniów) z regionu dolnośląskiego i miasta Wrocławia. Nasze gimnazjum reprezentowało czworo uczniów pod opieką p. Marka Ziarko: Aneta Zimoch (3a), Aleksandra Dobroszczyk (3a), Agnieszka Świątkowska (3a) oraz Marek Drytkiewicz (3b).
Po przywitaniu uczestników przez Dziekana Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej uczestnicy mogli wysłuchać bardzo interesującego wykładu dr inż. Piotra Młynarza na temat nanochemii jako nauki przyszłości, a następnie zmierzyli się z testem pisemnym z zakresu chemii i ochrony środowiska.
Na wyniki musimy jeszcze zaczekać, ale już dzisiaj gratulujemy i życzymy dalszych fascynacji chemią.