deb3328 marca 2017r. odbyła się kolejna debata oksfordzka rozważająca tezę „Posiadanie broni jest prawem każdego człowieka”. Uczniowie klasy 1a - Maciej Suski, Błażej Klus, Lena Defratyka, Marcel Chołodecki oraz Kacper Kuteraś reprezentowali zwolenników tezy.

Podkreślali w swoich mowach, iż odsetek przestępstw jest znacznie mniejszy w krajach, w których broń jest zalegalizowana, niż w tych, gdzie dostęp do broni jest utrudniony. Uważają, że podstawowym prawem człowieka jest możliwość obrony rodzinny. Koronnym argumentem, było jednak stwierdzenie, iż to nie broń zabija, lecz ludzie. Olimpia Goldmann, Paulina Szymura, Szymon Mazurkiewicz, Jakub Owsiany oraz Michał Perliński z klasy 1b reprezentowali przeciwników tezy. Przytoczyli liczne przypadki nadużywania broni, które doprowadziły do zabicia wielu ludzi. Podkreślali, że ludzie mają inne narzędzia, aby się obronić oraz to, że badania psychologiczne, które muszą przejść wszyscy, którzy ubiegają się o broń, nie dają gwarancji uzasadnionego użycia broni. Temat debaty wywołał wiele emocji. Do dyskusji włączyła się publiczność, która uznała w głosowaniu, że bardziej przekonały ich argumenty drużyny broniącej tezy. O wyniku debaty zadecydował jeden głos.

Marszałkiem debaty była p. Małgorzata Socha, sekretarzem absolwent Ad Astry Szymon Nowak, a obie drużyny wspierały wychowawczynie – p. Beata Jaskulska oraz p. Alicja Süsser.

DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W DEBACIE!!!

deb31

deb31

deb31

deb31