„Jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać tak jak one”

deba1Tak postawionej tezy bronili uczniowie z klasy 2a - Cezary Zakrzewski, Martyna Paprocka, Zuzanna Tatarek, Daniel Rak oraz Aleksandra Jasięga. Po stronie opozycji stanęli uczniowie z klasy 2b - Adrian Broniecki, Igor Łakiewicz, Oliwia Maniecka, Norbert Stefaniszyn oraz Julia Smółka. Klasy wspierały wychowawczynie – p. Anna Waleńska oraz p. Marzena Rokita. W roli marszałka debaty wystąpiła p. Małgorzata Socha, czuwając nad przebiegiem debaty. Sekretarzem debaty była p. Katarzyna Jakubowska. Debata miała miejsce 14 marca 2017r. Obie grupy prezentowały silne argumenty, pewność siebie, błyskotliwość oraz dobre przygotowanie merytoryczne. Publiczność uważnie słuchała wystąpień stron. Obrońcy tezy powoływali się na przykłady z życia sportowców, polityków i biznesmenów oraz normy społeczne. Ich zdaniem praktyka dowodzi, że aby osiągnąć sukces należy wspólnie działać i podporządkować się zasadom obowiązującym w grupie. Przeciwnicy tezy kładli także nacisk na przykłady z życia znanych ludzi, podkreślając, iż indywidualizm jest gwarancją sukcesu. Po zakończeniu dyskusji publiczność przystąpiła do głosowania. Zwycięska okazała się grupa przeciwników tezy.

GRATULUJEMY mówcom oraz DZIĘKUJEMY wszystkim za uczestniczenie w tym wydarzeniu!

deba1