deba1

Dnia 29 listopada br. odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym DEBATA OKSFORDZKA. Temat debaty wynikał z założeń tegorocznego planu pracy szkoły, tj. upowszechnianie czytelnictwa wśród młodzieży. Uczniowie zmierzyli się z tezą: „Czytanie książek uzależnia”. Obrońcami tej tezy byli przedstawiciele klasy IIIb: Zuzanna Łucka, Joanna Szulc, Anastazja Pawlak, Klaudia Herl oraz Jakub Radny. Podważyć tezę starały się uczennice klasy IIIc: Katarzyna Pacyna, Klaudia Waligóra, Julia Wołyniak, Aleksandra Stasik i Zuzanna Szewczyk. Obie strony zaprezentowały silne argumenty, dobre przygotowanie merytoryczne do dyskusji i podważania argumentów przeciwnika.  W dyskusję włączyła się publiczność a wśród nich mama Klaudii p. Beata Waligóra i tata Kuby p. Rafał Radny. Debata zakończyła się remisem co świadczy o wyrównanym pojedynku na argumenty obu stron.

deba2