ania625 listopada klasy 2a i 2b zwiedziły wrocławski teatr "Capitol''. Dowiedzieliśmy się m.in., gdzie aktorzy odbywają próby przed spektaklami, zobaczyliśmy salę baletową i wokalną – to w tych salach aktorzy mogą ćwiczyć choreografię i śpiew. Byliśmy także w garderobach, gdzie makijażyści i styliści odpowiednio dobierają stroje i charakteryzują aktorów.

Po zwiedzeniu teatru udaliśmy się do kina na film pt. "Doktor Strange'', który zachwycił wszystkich uczniów.

Po seansie ponownie odwiedziliśmy teatr "Capitol”, by móc obejrzeć sztukę pt. "Liżę Twoje serce''. Rzecz dzieje się we Wrocławiu w 1945 roku. Młoda cyganka szuka ukochanego, towarzyszy jej młoda dziewczyna napotkana przypadkowo na dworcu kolejowym. Obie wędrują kierowane kolejnymi wskazówkami przez Plac Grunwaldzki, Ogród Zoologiczny, wrocławski Rynek, by trafić na cygański pogrzeb. Pomagają wyciągnąć niemieckie dziecko z ruin, próbują ugotować głowę dla żyrafy profesora z Lwowa, kradną torbę pełną złota i kupują żydowski teatr. Jest to też historia o niespełnionej miłości i tym, że życie zawsze wygrywa ze śmiercią, opowiedziana z wielką czułością dla ludzkich słabości.

Wszyscy uczniowie znakomicie się bawili, a spektakl pełen wrażeń zaskoczył widzów i poruszył serca najbardziej apatycznych osób.

ania1