bakcyl115 listopada uczniowie klas trzecich uczestniczyli w lekcji na temat „Pożyczaj z głową” przeprowadzonej w ramach projektu bankowego BAKCYL przez wolontariusza z Banku Spółdzielczego w Miliczu.

Celem przedsięwzięcia jest przekazywanie uczniom przez pracowników bankowych praktycznej wiedzy finansowej i umiejętności wykorzystywania usług finansowych, tak aby ułatwić im świadomy i pomyślny start w dorosłe życie w nowoczesnym społeczeństwie.
 Lekcja „Pożyczaj z głową” miała na celu pokazanie uczniom, jak we właściwy sposób korzystać z kredytów. Podczas zajęć uczestnicy próbowali odpowiedzieć na następujące pytania:
•    Czy  rzeczywiście potrzebuję kredytu na daną rzecz?
•    Jaki rodzaj kredytu jest najlepszy?
•    Jakie są rzeczywista koszty kredytu?
•    Czy będę w stanie spłacić zadłużenie?
Gimnazjaliści uczyli się również, jak:
•    odróżniać „dobre” i „złe” kredyty.
•    bezpiecznie korzystać z różnych produktów kredytowych.

Lekcje przebiegały w bardzo przyjaznej i żywiołowej atmosferze. Na zakończenie zajęć został przeprowadzony quiz. Następne spotkanie w ramach Bakcyla odbędzie się 29 listopada. Tematem lekcji będzie „Mądre inwestowanie”.

bakcyl1   bakcyl2