projekt

W dniu 12 kwietnia 2018r. w auli szkoły miała miejsce prezentacja projektów edukacyjnych realizowanych przez uczniów klas 2. Efekty swojej pracy zaprezentowało 6 grup. „Wapniaki” pod opieką p. Beaty Jaskulskiej odpowiedziały na pytanie „Dlaczego rośnie lub nie rośnie?”. „Konduktorzy”, którymi opiekowała się p. Barbara Kotlicka, wyjaśnili nam: „Dlaczego pociąg stuka podczas jazdy?”. „Pitagorejczycy” (opieka p. K. Solińska) próbowali zachęcić na do nauki matematyki odpowiadając na pytanie: „Dlaczego matematyka nazywana jest królową nauk?”. Grupa „No smoking” z opiekunem p. Markiem Ziarko zajęła się ważnym tematem: „Dlaczego papieros to broń chemiczna?”. P. Mirosław Barteczka wraz ze swoją grupą „Game over” zmierzył się z tematem „Dlaczego gry komputerowe wpływają na nasze życie”. Publiczność – rodzice, nauczyciele i uczniowie – docenili prezentacje gromkimi brawami. Uczniom klas 2 życzymy poszukiwania dalszych odpowiedzi na pytanie DLACZEGO…?