j.lis

23 marca 2018 gościliśmy kolejnego rodzica panią Jolantę Lis, która podzieliła się, z uczniami klas VII, informacjami dotyczącymi wykonywanego przez siebie zawodu. Spotkanie z lekarzem wzbudziło ogromne zainteresowanie. Uczniowie zadawali pytania dotyczące trudnych przypadków lekarskich, rodzajów specjalizacji medycznych oraz umiejętności  jakie trzeba posiadać by być dobrym lekarzem. Nasz gość uzmysłowił młodzieży, że jest to zawód szczególny, który wymaga nie tylko opanowania ogromnego zakresu wiedzy i jej ciągłego aktualizowania, ale również posiadania predyspozycji do jego wykonywania.

Mama Marceliny opowiedziała nam również jak pogodziła pracę zawodowa jednocześnie robiąc  specjalizację lekarza rodzinnego z wychowaniem dziecka. Zachęcała do realizacji planów, pragnień, do konsekwentnego dążenie do wyznaczonych celów edukacyjno -zawodowych.

Odbyły się też ćwiczenia praktyczne. Uczniowie zmierzyli sobie ciśnienie, poznali też inne przyrządy diagnostyczne stosowane w pracy przez panią doktor.

Było to bardzo cenne spotkanie ponieważ część naszych uczniów planuje w przyszłości studia medyczne a Pani Jolanta Lis utwierdziła nas, że powinniśmy podążać za swoimi marzeniami.