wolontariusz

5 grudnia 2017 obchodziliśmy w naszej szkole
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. 
Klasa VIIa przygotowała audycję, którą prowadziły
Aleksandra Andrzejewska oraz Weronika Milian.

*************************************************************************

Nie przyszliśmy na świat, aby "wegetować", aby wygodnie spędzić życie, żeby uczynić z życia kanapę, która nas uśpi; przeciwnie, przyszliśmy z innego powodu, aby zostawić trwały ślad" – powiedział Papież Franciszek w lipcu ubiegłego roku na Światowych Dniach Młodzieży.

W dniu Wolontariusza chcielibyśmy zachęcić was do włączania się w różne  akcje charytatywne, w organizację zbiórek, w angażowanie się w projekty służące pomocy innym.

Przypominamy iż wolontariat to bezpłatne, świadome, dobrowolne i  bezinteresowne niesienia pomocy ludziom potrzebującym. Działania te powinny być wykonywane w swoim wolnym czasie.

Praca wolontariuszy  stwarza każdemu człowiekowi szansę na rozwój własnej osobowości. Pozwala na rozwijanie posiadanych umiejętności. Przyczynia się do odkrywania nowych talentów, nawiązywania nowych znajomości i przyjaźni, uczy też pracy. Buduje poczucia sensu z faktu pomagania innym i uzyskanie poczucia satysfakcji. Przede wszystkim przyczynia się do ciekawego i twórczego spędzenia wolnego czasu.

Zatem pomagając ludziom -  pomagamy sobie nawzajem a także  tworzymy i doskonalimy systemy pomnażania dobra - oparte o ideę miłości wzajemnej, wolności i wiary w potencjał drugiego człowieka.

Pamiętajmy!  Wolontariuszem może być każdy, w każdej dziedzinie życia społecznego, wszędzie tam, gdzie taka pomoc jest potrzebna, może to być aktywne działanie w obszarze pomocy koleżeńskiej, społecznej, życia kulturalnego i środowiska naturalnego.

I na zakończenie słowa Jana Pawła II „Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje, ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce, z  jakim tej pomocy się udziela”.

Wszystkim wolontariuszom życzymy satysfakcji, radości i wytrwałości w działaniu.

Do zobaczenia na wolontariackim szlaku. Uczniowie klasy VIIa.

5 grudnia 2017 obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.  Klasa VIIa przygotowała audycję, którą prowadziły Aleksandra Andrzejewska oraz Weronika Milian.