euroquiz

IV POWIATOWY EUROQUIZ - „Nasza Europa – daleka czy bliska …?”

28 listopada 2017 r. odbył się IV Powiatowy Euroquiz – „Nasza Europa – daleka czy bliska …?” organizatorem była Szkoła Podstawowa im. J. Kusocińskiego w Cieszkowie. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Smółka, Adrian Broniecki i Michał Nowicki. Konkurs miał na celu sprawdzenie wiedzy uczniów o krajach Unii Europejskiej i porównanie jej z umiejętnościami innych uczniów. W quizie wzięło udział 6 szkół z naszego powiatu. Konkurs bazował na zasadach teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. W pierwszym etapie rozgrywki nasza drużyna rywalizowała ze Szkołą Podstawową nr 1 im. M. Kopernika w Miliczu i zakwalifikowała się do finału. W etapie finałowym zmierzyliśmy się z drużyną z Cieszkowa i Wróblińca. Na tym poziomie konkursu drużyny kierowały pytania na siebie lub na drużynę przeciwną. Nasi trzecioklasiści zajęli III miejsce. Serdecznie gratulujemy :)