niepodleglosc2

Dnia 9 listopada w SP Ad Astra odbył się uroczysty apel z okazji obchodów 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wszyscy uczniowie zebrali się w szkolnej auli, by raz jeszcze wsłuchać się w historię państwa polskiego, które po 123 latach niewoli stało się wolnym i suwerennym krajem. Uroczystość rozpoczął chór szkolny, wykonując "Szarą piechotę". Następnie prowadzący Olimpia Goldman oraz Hubert Potok przybliżyli zebrany losy Polaków i Polski od czasu trzeciego rozbioru do dnia odzyskania przez Polskę niepodległości. Historyczną narrację uzupełniły recytowane przez uczniów (Szymon Mazurkiewicz, Maciej Wójcik, Paulina Szymura, Marcel Chołodecki i Julia Smółka) wiersze patriotyczne. Ponadto uroczystość uświetniło wykonanie przez Zuzannę Kociumbas "Zbroi" Jacka Kaczmarskiego oraz "Dziewczyny z granatem" wykonaniu szkolnego chóru.

Czwartkowy apel został przygotowany przez uczniów klasy 2b: Olimpie Goldman, Huberta Potoka, Szymona Mazurkiewicza, Paulinę Szymurę, Marcela Chołodeckiego, Julię Smółkę, Jakuba Owsianego, chór prowadzony przez p. Marię Nahajowską oraz p. Marcina Chytrego.