z

W czwartek 22 czerwca 2017 odbyło się już drugie w tym roku przedstawienie w języku angielskim uczniów klasy 1B z grupy prowadzonej przez Małgorzatę Różycką.

Tym razem był to wiersz amerykańskiego poety Dr Seuss’a „I CAN READ WITH MY EYES SHUT”. Dowcipna treść, drążąca zalety czytania na różne sposoby i rozmaite korzyści płynące z umiejętności szybkiego i sprawnego wykorzystywania poznanych informacji, podana ładnie i w płynnej angielszczyźnie przez występujących aktorów zapewniła miłą rozrywkę i chwilę refleksji nad podanym tematem.

W przedstawieniu było wiele rekwizytów, a recytowana treść pojawiała się na ekranie, w obrazach i krótkich komunikatach do przeczytania (oczywiście po angielsku). Kameralny występ odbył się w sali przy bibliotece szkolnej i wpisał w akcję promującą czytanie: Książka na św. Jana. Każdy z widzów mógł po spektaklu wziąć  książkę za darmo i rozpocząć z nią wakacje.

Wszystkim występującym aktorom z klasy 1B: Marcinowi Gembarowskiemu, Adamowi Kądzieli , Oli Kubiak, Tosi Lis, Szymonowi Mazurkiewiczowi, Michałowi Perlińskiemu, Maksowi Szymkowiakowi, Erykowi Taterce życzymy wielu kolejnych ciekawych ról teatralnych!