BICIE REKORDU CZYTANIA W JEDNYM MOMENCIE”
pod hasłem „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”

DSC04001

Dnia 1 czerwca 2017 r. na milickim rynku odbyła się ogólnopolska akcja czytelnicza „Jak nie czytam, jak czytam”, w której wzięli udział uczniowie klas pierwszych.

Głównym organizatorem tej akcji była sieć bibliotekarzy z Milicza. Mogliśmy w ten sposób przyczynić się do ustanowienia rekordu czytania w jednym momencie. Każdy uczeń przyniósł swoją ulubioną książkę, aby czytać ją po cichu wspólnie z innymi uczestnikami. Tego dnia pogoda była bardzo słoneczna i wspólnie z innymi szkołami spędziliśmy czas, czytając to na co każdy miał ochotę. Akcja miała na celu promocję czytania książek wśród uczniów oraz pokazanie nieczytającym osobom i zachęcenie ich do tego, że czytanie to powszechne zjawisko wśród młodzieży.