poznan

 

Dnia 2 grudnia 2017 roku odbyła się kolejna wycieczka w ramach projektu „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Tym razem naszą wyprawę rozpoczęliśmy od przejazdu w towarzystwie Świętego Mikołaja Śmigielską Kolejką Wąskotorową a następnie pod czujnym okiem Świętego wykonywaliśmy świąteczne ozdoby, stroiliśmy choinkę, rozmawialiśmy o tradycjąch świąteczych, uczestniczyliśmy w grach i zabawach.

Następnie udaliśmy się do Poznania, aby zobaczyć najważniejsze zabytki tego miasta, m.in. Ostrów Tumski, Katedrę Poznańską, Stare Miasto, Dzielnicę Cesarską. Spacerowaliśmy także po Rynku w Poznaniu, gdzie królowała już świąteczna atmosfera z pięknymi ozdobami i Jarmarkiem Świątecznym.

Nasza przygoda w stolicy Wielkopolski  zakończyła się pobytem w Rogalowym Muzeum Poznania. W placówce tej dowiedzieliśmy się, w jaki sposób powstaje najsłodszy symbol tego miasta – Rogal Świętomarciński.

W muzeum tym wraz z Mistrzem Rogalowym i jego pomocnikiem Biniem uczyliśmy się przygotowywać rogale, poznaliśmy legendę św. Marcina i wiele słów z gwary poznańskiej.